Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.12.2020 10:07 (Üye) Soru : sayın danisman 2021 yılı için mukelleflerimizden yılsonu kırtasiye katılım payı yol giderleri ve defter tasdik ucretleri istedigimizde alamiyoruz böyle bir ücret varsa ispat edin belge verin neyin parasi bu seklinde diyen mukelleflerimiz var defter tasdik ücret listesi odamizda neden yayınlanmiyor yayınlanacaksa nezaman bu listelere ulasabilcez

Cevap : Oda ve Türmob gider karşılığı bedellerin belirlenmesi için liste yayımlayamaz.3568 sayılı yasa ve yönetmelik de böyle bir yetki ve görev tanımlaması yoktur. Böyle bir liste yayımlanması oda açısından suç olur. 1990 yılından bu güne kadar liste oda tarafından yayımlanmamıştır. Bu bedeller müşteri ile meslek mensupları ile anlaşılarak alınır ve alınan bedeller için e-smm düzenlenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.