Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.12.2020 14:49 (Üye) Soru : Limited şirket mükellefimiz 1999 yılında kurulmus olup,2009 yılında izmirden istanbula nakil geldi. 2004 yılında İzmir'de sermaye arttırımı yapılmış. Bizdeki kayıtlarda sermayenin tamamının ödendiği görülmektedir. Şu an ortakların şirketten olan alacağını sermayeye ilave etmek istiyoruz. Ancak mali müşavrilik raporu hazırlarken firmanın eski yıl defterleri ulaşılamadığından ve zaman aşımına uğradığından dolayı önceki sermayenin ödenmesi ile ilgili defter tastik bilgileri ve ödeme ile ilgili yevmiye madde ve nosuna ulaşamıyoruz. Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Tşk ederim.

Cevap : sermaye ödemeleri raporlanırken eldeki kayıtlar dikkate alınarak düzenlenmesinin yerinde olacağı değerlendirilmektedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.