Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.12.2020 10:55 (Üye) Soru : Merhaba, Yeni bir şirket kuruluşu yapacağım ancak aşağıdaki nace kodlarından birini seçmek istiyorum. Bu nace kodları özel izne tabi midir ? Bunları kontrol edebileceğim bir yer var mı acaba ? 45 KONUT İNŞAATI 41.20.02 İkamet amaçlı binaların inşaatı (müstakil konutlar, birden çok ailenin oturduğu binalar, gökdelenler vb.nin inşaatı) (ahşap binaların inşaatı hariç) 46 İNŞAAT TAAHHÜT 41.10.01 Bina projelerinin geliştirilmesi (satışa yönelik bina projeleri için mali, teknik ve fiziksel araçların bir araya getirilmesi suretiyle konut veya diğer amaçlı kullanıma yönelik bina projelerinin organize edilmesi) (yapı kooperatifleri hariç) 47 RESTORASYON VE İZOLASYON 41.20.05 Mevcut ikamet amaçlı olan veya ikamet amaçlı olmayan binaların yeniden düzenlenmesi veya yenilenmesi (büyük çaplı revizyon) 46 İNŞAAT TAAHHÜT 41.20.01 İkamet amaçlı olmayan binaların inşaatı (fabrika, atölye vb. sanayi üretimini amaçlayan binalar ile hastane, okul, otel, işyeri, mağaza, alışveriş merkezi, lokanta, kapalı spor tesisi, cami, kapalı otopark, tuvalet, vb. inşaatı)

Cevap : kuruluşta tek nace kodu seçilmesi gerekiyor, nace kodu seçilirken izin aranmamakta olup asıl faaliyetinize uygun olması zorunluluğu bulunmakta olup www.ito.org.tr den (ticaret odası) bakılabilmektedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.