Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.12.2020 13:14 (Üye) Soru : Merhaba ,sorum 7252 sayılı normalleşme desteğinin 30.06.2021 tarihine uzatılması ile ilgili, KÇÖ 2 ay yararlandık ve normal çalışmaya döndük, Ağustos ve Eylül döneminde 7252 sayılı kanundan yararlandık, şimdi kanunun süresinin uzatılması nedeniyle tekrar yararlanabilir miyiz, yoksa KÇÖ kaç ay yararlanıldıysa o kadar süre mi 7252 sayılı kanundan yararlanabiliyoruz? Teşekkürler.

Cevap : .Destek süresi, koronavirüs (Covid-19) gerekçesiyle kısa çalışma ödeneğinden yararlanan ya da nakdi ücret desteğinden yararlanan sigortalıların işyerinde haftalık normal çalışma sürelerine dönmeleri halinde, 31/12/2020 tarihini geçmemek üzere kısa çalışmanın/nakdi ücret desteğinin sona erdiği tarihi takip eden aydan itibaren 3 aydır. Destekten, üç ay süreyle her bir ay için; -Kısa çalışma ödeneği alan her bir sigortalı için kısa çalışma ödeneği aldığı aylık ortalama gün sayısı, -Nakdi ücret desteğinden yararlanan her bir sigortalı için nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısı, kadar yararlanılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.