Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.12.2020 10:00 (Üye) Soru : Merhaba 7256 sayılı kanun kapsamında bağkur borçlarında daha önceki yapılandırmalarda olduğu gibi bir silme uygulaması mevcutmudur. Eğer böyle bir durum var ise başvuru şartı varmıdır yada borçlu taksitlendirme yada ödeme yapmaz ise kurum kendisi borç ve hizmet silme işlemini yapacakmıdır. İyi çalışmalar sağlıklı günler

Cevap : Prim borcu bulunan Bağ-Kur sigortalılarının borçlarını 01.02.2021 tarihine kadar ödeyememeleri veya yapılandırma kanunu kapsamında yapılandırmamaları halinde; 31.10.2020 (Ekim ayı dahil) tarihinden önceki prim borcu bulunan hizmetleri durdurularak, prim borçları silinecektir. Faaliyetlerine devam edenlerin ise sigortalılıkları 01.11.2020 itibariyle yeniden başlatılacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.