Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.12.2020 19:00 (Üye) Soru : 01/01/2020 döneminde faaliyet konusu sebebi ile e arşiv ft. kesmek zorunda olan hal mükellefi 01/01/2021 döneminde e deftere geçme zorunluluğu varmıdır? Eğer var ise e defter sürecini nasıl işletmemiz gerekiyor yardımcı olurmusunuz?

Cevap : Merhaba; 11/3/2010 tarihli ve 5957 sayılı Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun hükümlerine göre komisyoncu veya tüccar olarak sebze ve meyve ticaretiyle iştigal eden mükellefler 01.01.2020 tarihi itibariyle e-belge uygulamasına dahil oldular. İlgili mükellefin e-fatura uygulamasına zorunluluk kapsamında geçiş yapması gerektiğinden e-defter uygulamasına da dahil olması gereklidir. Başvuru için mali mühür ile http://www.edefter.gov.tr/ adresindeki kılavuzda belirtildiği şekilde başvurunuzu yapmalısınız iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.