Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.12.2020 14:58 (Üye) Soru : Merhaba Sayın Üstad. Bazı mükelleflerden gelecek yılın bütçe planlamasını yapmak adına yeni yıl muhasebe ücreti konusunda sorular almaktayız. Bu sorulara doğru ve ileride sorun olmayacak yanıt verebilmemiz için; 2021 tarife artış oranı ne kadar olması beklenmektedir. Yada odamızın bu konuda GİB.e tavsiye niteliğinde ilettiği bir tarife artış oranı var mıdır. Vereceğimiz fiyatta sonradan tarife altında kalmamak ve yüksek söyleyip mükellefi de kaçırmamak adına bu konuda ne önerirsiniz. Teşekkürler

Cevap : Odalar ve Türmob Yönetmelik gereği Tarife önerisini Maliye Bakanlığına her yıl verir. Oda tavsiye olarak tarife yayımlamamaktadır. Yeni yılın tarifesi genelde bir önceki yılın tarifesinin Yeniden değerleme oranınca artırılarak belirlenmektedir. Maliye Balkanlığı bu ayın sonunda yeni tarifeyi yayımlar..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.