Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.12.2020 09:42 (Üye) Soru : Sayın Üstadım Merhaba, SGK İş görmezlik raporları ile ilgili 2 adet sorum olacaktı: 1-Bildiğiniz gibi emekli çalışanlar rapor aldıkları zaman, SGK rapor ücreti ödemiyor. İşveren bu personelini mağdur etmemek için raporlu günlerini ücretini ödemek ister ise rapor onay ve SGK bildirgesinde eksik gün işlemleri nasıl yapılacak? Bu durumda herhangi bir idari cezayla karşılaşılır mı ? 2-Yukarıdaki durum normal çalışan için olur ise yani işveren raporu onaylarken bu işçi çalıştı diyerek ücret ödemesi yapar ise, rapor onay ve SGK bildirgesinde eksik gün işlemleri nasıl yapılacak? Bu durumda herhangi bir idari cezayla karşılaşılır mı ?

Cevap : Rapor onaylanıp çalışmadığına dair işçi bildiriminde işçi çalışmamıştır işaretlenip işveren sgdp li işçiye ücret ödemesi yapabilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.