Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.12.2020 09:50 (Üye) Soru : Hocam iyi günler, 27256 / 4447/GEÇİCİ 28.MADDE (İLAVE İSTİHDAM) teşvikinde Destekten yararlanılan sigortalı sayısının yarısı kadar sigortalının her birinin ayrı ayrı olmak üzere, maddenin uygulama süresinin sona ermesinden itibaren, bu sigortalıların destekten yararlandıkları ortalama süre kadar fiilen çalıştırılması, hükmü. işçilerin istifa etmelerinde bu hüküm geçersiz mi olur örneğin aralık ayında 5 işçi ocak ayında 3 işçi faydalanırsa teşvik süresi bittiğinde 3 işçi istifa ederse burada ortalamanın altına düşmüş olur istifalarda bu geçerli değil mi üstadım, 2.sorum 27256 sayılı teşvikin bitiminde işçileri diğer uygun olan teşviklere geçirmemizde bir sakınca varmıdır. teşekkür ederim.

Cevap : Bu teşviğin zorunlu şartlarından birinin ihlali halinde teşvik bozulur. Ancak bu işlemin işverenin elinde olmayan nedenlerle bozulması hakkında bir yasal düzenleme yapılmadı bu teşviğin uygulamasına ilişkin uygulama tebliğinin çıkması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.