Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.12.2020 09:40 (Üye) Soru : Merhaba, apartman site yönetimi kolay işverenlik üzerinden çalışanların SGK işlemlerini yapmaktadır. Bu çalışanların İŞKUR kaydı yapılmalı mıdır aylık iş gücü çizelgesi vermek gerekir mi? Site yönetiminin mükellefiyet kaydı yok.

Cevap : İşkur teşviklerinden yararlanabilmesi için işkur kaydının olması gerekir. Aylık işgücü çizelgesi Kurum istediği takdirde gönderilmesi gerekmektedir. "4904 sayılı kanunun 21 inci maddesine göre ise "Kurum tarafından, kamu ve özel kesim işyerlerinden iş ve işgücü konularında bilgi istenildiğinde, belirtilen süre içinde bilgi verilmesi zorunludur." Bu madde gereğince Kurumumuz uygulamasında; işyerlerine ait ilgili ayın işgücü çizelgelerini (her ay olmak üzere) takip eden ayın sonuna kadar Kurumumuz internet sitesine girmeleri gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.