Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.12.2020 09:45 (Üye) Soru : Merhaba bir müşterimizde çalışan personel 10.12.2020 tarihinde sözlü olarak işverenine işten ayrılmak istediğini söylüyor (kamera ve ses kayıtları mevcut ) ertesi gün işten ayrılırken istifa dilekçesi ve ibranameyi bilerek imzalamadan ben istifa etmedim siz çıkarıyorsunuz şikayet edeceğim avukata vereceğim vb. söylemler ile çıkıp gidiyor imzalamadan bizde bu bilgilere istinaden 11.12.2020 tarihi itibariyle 03 istifa kodu ile çıkış yaptık bir sorun olurmu teşekkürler.( 2 ay 10 günlük bir çalışması var ve ihtiyacı olması nedeniyle aralık maaşını da almış yani alacağıda yok)

Cevap : İstifa sözlü de olabilir yazılı da olabilir. Sözlü istifada ispat yükümlülüğü işverendedir. Konu ilk olarak arabulucuya gidecektir. Sözlü istifayı ispat etmeniz ve arabulucuyu da ikna etmeniz gerekecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.