Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.12.2020 01:52 (Üye) Soru : Merhabalar; Önceki eğitimlerde; "Geçiş nedeni ne olursa olsun 01/07/2020 tarihi itibari ile e-fatura mükellefi olanlar takip eden yıl (yani 01/01/2021) itibari ile e-deftere geçmek zorundadır" diye bilgi verilmişti. Yani örneğin ihtiyari olarak ya da Gübre Takip Sistemine kayıtlı olduğu için cirosu 5 milyonu geçmediği halde 01/07/2020 tarihinde e-irsaliye dolayısı ile e-fatura mükellefi olanlar 01/01/2021 tarihi itibari ile e-deftere geçmek zorundadırlar şeklinde bilgimiz vardı. Ancak TÜRMOB online seminerine katılan GİB Grup Başkanı böyle bir zorunluluğun olmadığını söylediler.Sizin görüşünüz nedir? Teşekkürler.

Cevap : Merhaba; Gübre Takip sisteminden kaynaklanan yükümlülüük sebebiyle e-irsaliye-e-faturaa-e-arşiv faturasına dahil olan mükelleflerin başkaca bir yükümlülüğü yok ise e-defter uygulamasına dahil olma zorunluluğu bulunmaz iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.