Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.12.2020 10:46 (Üye) Soru : Merhaba mayıs döneminde ve haziran döneminde nakd ücret desteğinden yararlandırdık işçileri.daha sonraki aylarda tam gün yatırdık 1) normale dönme teşviğinden temmuzdan sonraki aylarda sehven yararlanmadık.o aylara düzeltme yapma imkanımız varmdır. 2) kasım ayında da işyerinin kapalı olduğu tarihler arasında da nöd yararlanabilirmiyiz.

Cevap : 1. Destek kapsamında olmasına rağmen, bu destekten yararlanmayan işverenlerce sonradan geriye yönelik yararlanmak üzere talepte bulunulması halinde, 2018-17 sayılı Genelgede açıklanan usul ve esaslar doğrultusunda, geriye yönelik prim desteğinden yararlanılmak istenen ayı/dönemi takip eden altı ay içinde başvuruda bulunulması kaydıyla, bu talepler işleme alınacaktır. 2. Kasım ayında da 7252 sayılı teşvik uyguladıysanız işçileri NÜD den yararlandıramazsınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.