Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.01.2021 17:59 (Üye) Soru : Merhabalar 1-Şirketimiz yurtdışından bira,şarap vb içki alımları yapıyor. 2-Bir başka şirketimiz ise yurt içinden içki alımı yapıp yurt içine satıyor. 3-Bir diğer firmamız ise maden ruhsat belgesi var Bu firmalar e deftere geçme zorunluluğu var mı?

Cevap : Merhaba; 4760 sayılı kanun kapsamında kaldığından dolayı; Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (III) sayılı listedeki malları imal, inşa ve/veya ithal edenler; Ayrıca; 1/7/2020 tarihinden itibaren, 2020 veya müteakip yıllarda gerçekleştirenler ise, lisans alımı veya imal, inşa veya ithalin gerçekleştirildiği ayı izleyen dördüncü ayın başından itibaren eFatura uygulamasına geçmek zorundadır. takip eden takvim yılı başından da e-defter uygulamasına geçecektir iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.