Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.12.2020 20:30 (Üye) Soru : Değerli meslektaşım Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Türkiyede kurulmuş iki tane yabancı sermayeli şirketle tahsilat sorunu yaşamaktayım. Bu firmalara yazılı veya sesli iletişim kanallarından hiçbiri vasıtasıyla ulaşamadım. Vergi SGK ticaret odası belediye vergileri vs ve muhasebe aidatları olmak üzere çeşitli borçları türk ekomisine yük olarak bırakmış durumdalar. tahsilatların gerçekleşmesi ile ilgili odamızın herhangi bir birim varmı? veya bir öneriniz varmı? ateşelikle mi iletişime geçmeliyim? yönlendirmelerinizi rica ederim. NOT: Firmalardan biri İtalyan diğeri Rusya menşeilidir.

Cevap : Odamızda böyle bir birimin olduğunu bilemiyorum ancak hiç duymadım, konu zaten uzmanlığım dışındaki husus, yanlış yönlendirme yapmamak adına cevapsız bırakacağım, konuyu yazılı olarak Oda Başkanlığına yazmanız halinde veya şifahi görüşme ile bilgi alınabileceğini değerlendirmekteyim. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.