Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.12.2020 16:52 (Üye) Soru : Merhabalar, Daha önce kısa çalışma ödeneğinden faydalanıp daha sonra kısa çalışmaya son vermiş olan bir şirketimiz için Aralık ayı başvuruları için yeniden başvuru yapmak istiyoruz. Aynı personeller için ancak farklı saatlerde çalışmama durumu olduğundan yeni başvuru niteliğinde olacak bu başvurunun başlama ve bitiş tarihi ne olmalıdır? 01.12.2020 - 31.03.2021 mi olmalıdır? Ayrıca daha önce başvurulan personeller için tekrar yedi yarım gün ücret işveren tarafından ödenmeli midir? Teşekkür ederim. Saygılarımla,

Cevap : https://www.turkiye.gov.tr/iskur-kisa-calisma-odenegi-basvurusu adresinden kısa çalışma başvurunuzu yapabilirsiniz. İşverenler; kısa çalışma başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilirler. Aralık ayı başvurusu 30 haziran öncesi başvurusu olup devam eden işçiler için ilk 7 gün zorunluluğu bulunmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.