Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.12.2020 09:24 (Üye) Soru : ÜÇ AYLIK DÖNEMLER HALİNDE MUHSGK BEYANNAMESİ VEREN MÜKELLEFİMİZİN ÜÇ AYLIK DÖNEM İÇİN AYLIK DÖNEME GEÇMESİ HALİNDE ÖNCEKİ DÖNEME AİT G.V.STOPAJLARINI NASIL BEYAN ETMELİYİZ. (2020/ARALIK AYINDA AYLIK DÖNEME GEÇİLMESİ HALİNDE 200/EKİM-KASIM DÖNEMLERİNE AİT G.V.STOPAJLARINI NASIL BEYAN ETMELİYİZ.) 2020/EKİM-KASIM İÇİN AYRI BİR MUHSGK BEYANNAMESİ Mİ VERİLMELİ. YOKSA 2020/ARALIK AYINDA VERİLECEK AYLIK MUHSG BEYANNAMESİNE İLAVE EDİLEREKMİ BEYAN ETMELİYİZ. Teşekkürler

Cevap : Normal olarak 1 ve daha fazla çalışanı olanlar Vergi ve sgk kesintilerini içeren MUHSGK aylık vereceklerdir. İSTENİR İSE (TERCİH MÜKELLEFE AİT) Vergi kesintilerini yine MUHSGK ile 3 ayda bir verilebilir. (Çalışan sayısı 1-10 Olanlar için) Sadece SGK kesintilerini MUHSGK Birleştirilmiş muhtasar beyanname,ile aylık olarak verilecektir..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.