Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.12.2020 08:24 (Üye) Soru : 7252 sayılı teşvikten geriye dönük olarak e-bildirge v2 sisteminde düzeltme yaparken ilgili ayda 56486 kanun numarası ile bildirilen işçi açısından 20 gün için 7252 kodunu seçtiğimizde geriye kalan 10 günü nasıl yapmamız gerekiyor ? Kalan 10 günü kanunsuz olarak düzeltmek gerekiyorsa bunu nasıl yapacağız ?

Cevap : Normalleşme Teşvikinden yararlanılacak gün sayısı ve kazanç bildirimleri ilgili ayda 07252 kanun numarası seçilmek suretiyle düzenlenecek aylık prim ve hizmet belgesinde/muhtasar ve prim hizmet beyannamesiyle bildirilecektir. Ayın kalan çalışma günleri ve kazanç bildirimleri kanun numarası seçilmeksizin düzenlenecek aylık prim ve hizmet belgesi/muhtasar ve prim hizmet beyannamesiyle bildirilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.