Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.12.2020 16:08 (Üye) Soru : merhaba net ücret ile sözleşmesi olan net ücret alan işçimizin brütü hesaplayacağız.net ücret olduğundan vergi dilimi değiştiiddiğinden aralık ayı brüt daha fazla kıdem hesaplayacağım ama aralık yıl sonu brüt fazla oluyor.brüt her ay farklı değişik. net ücret alan kişinn kıdem easa tutar hesaplama yöntemi ve mümkünse örnek verirmisiniz.

Cevap : Kıdem tazminatının hesaplanmasında işçinin hak ettiği brüt ücret, yemek, yol, gıda, yakacak, eğitim, konut, giyecek, sosyal yardımlar gibi yardımları içinde barındıran giydirilmiş ücret üzerinden hesaplanan tutar kıdem tazminatına esas teşkil eden brüt ücrettir. Önce net ücretinizi brüte çeviriniz sonra da bir yıl için 30 günlük ücret kıdem hesabı yapınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.