Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.01.2021 18:11 (Üye) Soru : merhaba e - arşiv olarak vakıfa kestiğimiz ürünü vakıf iade etmek istiyor. fatura kesemedikleri için gider pusulası düzenlemek mi gerekir ? Ayrıca eğer gider gider pusulası düzenleyecek isek gider pusulası bakanlık onaylı matbaadan bastırmak yada noterden onaylatmak şart mıdır ? 2. sorum : E arşiv olduğu için ve aynı içersinde olduğu için iki tarafta işleme almazsa işlem kapanır mı ? yoksa gider pusulası en sağlıklısı mı ?

Cevap : Merhaba; ilgili işleme ilişkin gider pusulası düzenlenebilir Ayrıca e-arşiv faturanın karşılıklı olarak kayıt altına alınmaması durumu yalnızca gib portal üzerinden yani 5bin ve 30 bin TL faturaların düzenlendiği portal üzerinden oluşturulan faturalar içindir. e-arşiv mükellefleri iptal ve iade işlemlerine ilişkin iade fatura düzenleyebilirler iyi günler
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.