Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.12.2020 16:35 (Üye) Soru : Merhaba, Firma 01/04-01/06/2020 tarihleri arasında kısa çalışma ödeneğinden faydalandı. 7252 teşvikten 30 gün olarak 1 ay tanım yapılmıştı. 2020/08.ay bildirgesini bu şekilde vermiştik. şimdi sgk ekranlarında 2020/11 dönemine kadar normalleşme teşvik ekranı açılmış. daha önceki kanunda en fazla üc ay süre ile faydalanılacağı yazıyordu. Acaba geriye dönük olarak iptal/ek yapmam gerekir mi? SGK otomatik olarak teşvik süresini uzatmış ama ileride ceza gelir diye korkuyoruz.uzatma ile ilgili genelgesini bulamadım.

Cevap : Destek kapsamında olmasına rağmen, bu destekten yararlanmayan işverenlerce sonradan geriye yönelik yararlanmak üzere talepte bulunulması halinde, 2018-17 sayılı Genelgede açıklanan usul ve esaslar doğrultusunda, geriye yönelik prim desteğinden yararlanılmak istenen ayı/dönemi takip eden altı ay içinde başvuruda bulunulması kaydıyla, bu talepler işleme alınacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.