Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.12.2020 14:59 (Üye) Soru : TEK ORTAKLI BIR LIMITED SIRKETIN DEFTERINI TUTUYORDUM,22.10.2020'DE ŞİRKETİN HİSSELERİNİN TAMAMI BIR BASKASINA DEVREDILDI. SIRKETI DEVRALAN KİŞİ ÖNCE EMAILLE BANA SENE SONUNA KADAR SENINLE DEVAM EDECEGIM DEDI. EKIM, KASIM BEYANNAMELERINİ VERDIM. UCRETIMI ISTEDIM, 18.12.2020 GÜNÜ NE UCRETI ISTIYORSUN SEN BENIM BABAM HAKIM EMEKLİSİ AVUKAT, ARALIK AYINDA BENİM DEFTERİMLE İLGİLENME, BENIM SANA NOTER SATISINDA DEFTERIMI TUTMAYA DIYE VERDIGIM BIR YETKI YOK. KENDI KENDINE BENI MISYON EDINDIN, SENI SAVCILIGA VERIRIM "Bu taraf arasında bir yazıdır taraflardan olabilecek duruma göre delil olacaktır" SEKLINDE YAZMIS. BU DURUMDA NE OLUYOR? 1- BU ARKADAŞ BU YAZI İLE SÖZLEŞMEYİ FESİH Mİ YAPMIŞ KABUL EDİLİYOR? BENİM ONA FESİH İLE HENÜZ HİÇBİR YAZIM YOK, GEREK ODADAN GEREK MALIYEDEN SOZLESMELERIMI IPTAL ETMEDIM. 2-ŞİRKETİN ARALIK/2020 AYI KDV BEYANNAMESINI VERMEM MI GEREKIYOR? YOKSA VERMEMEM MI? MUALLAKTA KALDIM. 3- 2020 YILI YEVMIYE DEFTERINI ARALIK AYINI YAZDIRMADAN MI TESLIM ETMEM GEREKIYOR? 4- ŞİRKETİN 2021 YILI DEFTERLERİNİ TASDİK ETTİRMEKLE MES'UL MÜYÜM? ÜCRETİNİ ÖDEMİYOR, DEFTER TASDİK PARASI VERMEYECEĞİ KESİN. YUKARIDA SORDUGUM KONULARDA TARAFIMA BILGI VERIRSENIZ BENI YONLENDIRMIS OLURSUNUZ. ILGINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM. SAYGILARIMLA.

Cevap : 1-ŞİRKETİN YENİ ORTAĞI SİZİN İLE ÇALIŞMAK İSTEMİYOR İSE 31/12/2020 TARİHİNE KADAR OLAN HİZMET BEDELİNİZİ ÖDEMESİ GEREKİR. 2-2020 YILINA AİT BEYANANME VE BİLDİRİMLERİ SİZİN VERMENİZ GEREKİR. 3-DEFTERLER YAZDIRILARAK TUTANAK İLE TESLİM EDİLİR. 4-2021 YILINA İLİŞKİN DEFTERLERİ TASDİK ETTİRMEYECEĞİNİZİ ŞİRKET YETKİLİSİNE BİLDİRMENİZ GEREKİR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.