Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.12.2020 13:58 (Üye) Soru : merhaba. çalışan işçimiz olmadığından 3 aylık olarak muhsgk beyanı vermekteydik. 2020/12 ayında işçi çalıştırmaya başladığımızdan 01/12/2020 itibariyle aylık döneme geçiş için dönem değişikliği dilekçesi verdik. ekim-kasım 2020 dönemi vergi kesintileri için ocak ayında ayrı olarak 3 aylık muhsgk mı vermemiz gerekiyor. yoksa 2020/12 dönemi aylık muhsgk beyanında tüm kesintileri beyan edip beyan vermemiz yeterlimidir. teşekkür ederim

Cevap : Normal olarak 1 ve daha fazla çalışanı olanlar Vergi ve sgk kesintilerini içeren MUHSGK aylık vereceklerdir. İSTENİR İSE (TERCİH MÜKELLEFE AİT) Vergi kesintilerini yine MUHSGK ile 3 ayda bir verilebilir. (Çalışan sayısı 1-10 Olanlar için) Sadece SGK kesintilerini MUHSGK Birleştirilmiş muhtasar beyanname,ile aylık olarak verilecektir..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.