Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.12.2020 09:56 (Üye) Soru : DEĞERLİ MESLEKDAŞLARIM, DEFTERİNİ TUTTUĞUM BİR LTD. ŞTİ. HİSSELERİNİN TAMAMINI YAKLAŞIK 2 AY ÖNCE BİR BAŞKASINA DEVRETTİ. ALAN KİŞİYİ HİÇ TANIMAM. PROBLEMLİ BİRİ OLDUĞU İNTİBAINDAYIM, ÜCRETİMİ İSTEDİM TEHDİT ALDIM. SORUM ŞU: BEN BU LTD. ŞTİ.NİN ESKİ ORTAĞI İLE 2008 YILINDA MALİYEYE GİDEREK ORTAĞI İNTERNET İZLEME ŞİFRESİ ALDI, ŞİFRE ZARFINI AÇMAKSIZIN BANA TESLİM ETTİ. İNTERNET ŞİFRESİ İLE ŞİFAHİ MÜSAADESİNE BİNAEN ŞİRKETİN HESAPLARINA GİRİP BİLDİRİMLERDE BULUNDUM, İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ UYGULAMASINDAN DİLEKÇELER VERDİM. ŞİRKETİN ESKİ SAHİBİ İLE 43 YILDIR TANIŞTIĞIMIZDAN VE BİRBİRİMİZE GÜVENİMİZ OLDUĞUNDAN BUNLARI YAPTIM. ŞİRKETİN YENİ SAHİBİ İLE BU KONULARDA HİÇBİR DİYALOĞUMUZ YOK. HATTA AYDA 3-5 TANE OLAN EVRAKI GÖNDERMESİ BİLE ÇOK ZOR OLUYOR. BİR İHTİYAÇ OLDUĞUNDA BENİM ŞİRKETİN ŞİFRESİ İLE ŞİRKETİN ŞİRKET SAHİBİNİN BİLGİSİ HARİCİNDE HESAPLARINA GİRMEM SELAHİYETİM DAHİLİNDE MİDİR? ŞİRKETİN ŞİFRESİYLE MALİYE HESAPLARINA GİRİŞ YAPMAM BENİM İÇİN ADLİ BİR SUÇ OLUŞTURUYOR MU? BU HUSUSTA BENİ AYDINLATMANIZI İSTİRHAM EDER, ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM. SAYGILARIMLA.

Cevap : BEYANNAME GÖNDERME ŞİFRESİNDEN BAŞKA ALINAN ŞİFRELER (İNTERNET VD VE İNTERAKTİF VD ŞİFRESİ) MÜKELLEFE AİTTİR SİZİN BU ŞİFRELERİ KULLANMANIZ SİZE SIKINTI YARATIR.KULLANMAMANIZ ÖNERİRİZ.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.