Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.12.2020 12:41 (Üye) Soru : sayın danışman öncelikle sağlık ile iyi çalışmalar dilerim. şirketimiz dönem ortasında eylül ayı başı itibarı ile gönüllü e deftere geçmiştir. ilk 8 ay kağıt defterimiz mevcuttur.ancak bu ay eylül e defter ve beratımızı alma aşamasında, devir ile ilgili tereddüte düştük. acaba e defteri bağımsız mı olacaktır. yada kağıt defterde ağustos sonu kapanışlar yapılıp, eylül e deftere 1 nolu fiş açılış kaydı mı yapılacaktır. konu ile ilgili görüşleriniz ile ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederiz.

Cevap : Merhaba; Hesap dönemi içinde geçişlerde ilk e-defterin yevmiye madde numarası 1 den başlamalı. Önceki dönemlerin (kağıt defterin) kapanış tasdiki yapıldığı için kapanışı yapılan defterin numarası devam ettirilmeyecektir iyi çalışmalar dilerim.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.