Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.01.2021 08:17 (Üye) Soru : merhaba sayın danışman iyi çalışmalar vereceğiniz cevap için teşekkür ederim şimdiden.İşçilerimiz nakit ücret desteğinden yaralanıyordu.sonra onu sonlandırdık 2021 ocak deönemine kadar 7252 sayılı kanun tanımlaması yaptık.şimdi işlerimiz azaldığından aralık döneminde tekrar nakdi ücret desteğine başvuru yaptığımız da sistem uyarı veriyo aynı dönem hem 7252 sayılı kanun hemde nüd desteğinden yararlanamazsınız diye ne yapmamız gerekiyor.

Cevap : Aynı ayda hem Nüd hem de 7252 kullanılamamaktadır. Normalleşme teşviki kapsamında işlem gören bir sigortalının, tekrardan Kısa çalışma/nakdi ücret desteği uygulamasından yararlanmaya başlaması durumunda teşvik durdurulur. Bu durumda sigortalı KÇÖ/NÜD almaya başlar. Sigortalının KÇÖ/NÜD uygulaması sona erdiğinde sigortalı kalan süre kadar normalleşme teşvikinden yararlandırılabilir. Normalleşme teşviki KÇÖ/NÜD uygulamalarının sonlandırıldığı ayı takip eden aydan itibaren başlatılmaktadır ve 3 ay olarak uygulanmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.