Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.01.2021 11:47 (Üye) Soru : iyi günler müşterim yurtdışına ihracat yaptı yalnız ödemeleri kısmen geldi ve uzun süredir ödeme alamamakta bakiye konusunda yurtdışı firma ile resmi cari mutabakatı ne şekilde yapabilir bunun bir örneği varmıdır mutabakat yazısında ticaret kanununa atıfda bulunulması gerekir mi bir diğer sorumda gb bedelin 40.000$ lık kısmı 180 günde getirilemedi vergi dairesi 2 defadır 90 ar gün süre verdi ve bu süre sonunda muhtemelen bedel gelmeyecek ve vergi dairesi de savcılığa suç duyurusunda bulunacak bu konuda neler yapılabilir savcılık ifadeye mi çağıracaktır ki öyle ise bizlere ne gibi yaptırımlar uygulayabilirler nasıl bir savunma vermeliyiz yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder sağlıklı mutlu nice yıllar dilerim.

Cevap : Mutabıkın yürürlülükteki mevzuata atıf yapması sanırım yerinde olur kanaatindeyim, sorunuzun ilgili mali alandan sorulması yerinde olacaktır. iyi seneler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.