Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.01.2021 08:15 (Üye) Soru : Öncelikle, Yeni yılınızı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim. * 7256 İşe dönüş ve ilave istihdam teşvikinde; " 17256 ve 27256 " kanun maddelerini kapsayan teşvikin ikisinin de uygulana bilinecek (ikisini de hak eden) yeni başlayan personel için; Teşvik tutarları aynı olsa da, seçim yapılması durumunda; hangi kanun maddesi ile SGK bildirge vermemizin daha doğru olacağı konusunda görüşlerinizi istirham eder, saygılar sunarım.

Cevap : Yeni Yıl tebriğiniz için Çok teşekkür ederiz.Bizler de sizlere sağlıklı ve huzurlu yeni yepyeni bir yıl diliyoruz. Sorunuza gelince ; İstihdama Dönüş Prim Desteği’nden yararlanılan ayda, aynı sigortalı için 5510 sayılı Kanun ve diğer kanunlarda yer alan prim teşvik, destek ve indirimlerinden yararlanılamayacaktır. hükmü yer almaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.