Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.01.2021 09:49 (Üye) Soru : İyi günler, bir firmamız ile ilgili sgk işveren sisteminden kontrol yaptığımızda7252 sayılı kanundan doğan teşviğin süresinin uzatıldığı görülmektedir. Normalde 10 ve 11.ayları 5510.sayılı kanuna göre bildirmiştir. Burada 7252 sayılı kanunun süresi 12.ayda dolacağı için normal gönderdiğimiz aylara geriye dönük düzeltme verebiliyormuyuz, uygulama nasıl olacak. Bu konuda bilgi alabilirmiyiz. İyi çalışmalar.

Cevap : Destek kapsamında olmasına rağmen, bu destekten yararlanmayan işverenlerce sonradan geriye yönelik yararlanmak üzere talepte bulunulması halinde, 2018-17 sayılı Genelgede açıklanan usul ve esaslar doğrultusunda, geriye yönelik prim desteğinden yararlanılmak istenen ayı/dönemi takip eden altı ay içinde başvuruda bulunulması kaydıyla, bu talepler işleme alınacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.