Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.01.2021 11:22 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, Defter tasdikleri ile ilgili;Yeniden işe başlayanlar, sınıf değiştirenler ve yeni bir mükellefiyete girenler işe başlama, sınıf değiştirme ve yeni mükellefiyete girme tarihinden önce" denilmektedir. defter beyana tabi iken bilanço esasına geçme şartlarını sağladığını Aralık ayı evrakları elimize ulaştığında öğrendiğimizden dolayı defter tasdiklerini Aralık ayı içerisinde yaptırmadık. bu durum ile ilgili bir esneklik söz konusu mudur? Saygılarımla,

Cevap : konu hakkında bilgi sahibi olmadığım gibi TTK da bir düzenlemede bulunmamaktadır, ancak odamızın web sayfasında defterlerin tasdikleri konusunda bilgilendirme yapışmıştı, ayrıca noterinizle görüşerekte sorunu çözebileceğinizi değerlendirmekteyim. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.