Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.01.2021 09:56 (Üye) Soru : Merhabalar ---Sağlık Turizmi yapan firmam var.Firma müşterileri yurtdışından gelip saç ekimi estetik v.b işlemlerden geçiyorlar(müşteri ödemelerin hepsini bana yapıyor konaklama,yeme içme ). Mükellefim MÜŞTERİDEN makbuzla nakit tahsilat yapıyor..Parayı Bankaya sigortalı eleman yatırırken bankada sorunla karşılaşıyoruz.günlük (300.000,00 tl yattığı oluyor.) ---Faturalar kesiliyor ama 7 000.,00 tl n n üstünde nasıl bir şey yapalım yasada açık olan durum var.tutarları 7 bin tl nin üstünde oluyor.Bununla ilgili nasıl yol izlemem gerekli iyi çalışnmalar

Cevap : Bilindiği üzere ; VUK Genel Tebliğlerine göre Fatura bedeli 7.000.-TL nin üstündeki tahsilatlar banklar aracılığı ile yapılır. Sizin konumunuz daki mükellefler için tebliğlerde özel bir düzenleme olmadığı için yorum yapamıyoruz.Konu hakkında GİB dan Özelge almanızı öneririz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.