Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.01.2021 15:29 (Üye) Soru : Üstadım. Pazarlama Firmamız vasıtasıyla Ürünlerimizin Satışını Yapıyoruz. İmalatçı Firmamız Koli İçinde ve Paletli olarak Malları Fabrika Teslimi Yapıyor. Pazarlama Firması Olarak Biz Müşteriye Faturayı Kestiğimizden Dolayı Müşteri Koli hariç Sevkiyat Kullanılan Paletleri Belirli zamanlarda Pazarlama firmamıza Kağıt ve E-İrsaliye İle iade ediyor. Not Olarak Fatura Edilmeyecektir notunu düşüyor. Bu Paletleri bende Aynı Şekilde Mal Aldığımız İmalatçı Fırmamıza İrsaliye Keserek Teslim Etsek Fatura Edilmeyecektir. Aynı şekilde yazsak Muhasebe Kaydı olarak bir kayıt düşmemize gerek varmı.

Cevap : Paletler DEPOZİTO lu olarak satılır ise palete fatura düzenlenmez .Ancak palet den alınıyor ise her safhada bedelli fatura düzenlenir.Bedel yok ise irsaliye kullanılır. İrsaliyenin muhasebe kaydı olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.