Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.01.2021 09:47 (Üye) Soru : sayın üstadım 23 yaşında hukuk fakultesini bitirmiş avukat olan bir bayan bir avukatlık bürosunda sigortalı olur ise hangi teşviklerden yararlanabilir* SAYGILAR

Cevap : 4a sigortalısı için: Halihazırda uygulaması devam eden; ? 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Yedi, ? 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununda Sekiz, ? 4857 sayılı İş Kanununda Bir, ? 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanunda Bir, ? 5225 sayılı Kültür Yatırımları ve Girişimlerini Teşvik Kanununda Bir, ? 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununda Bir, ? 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununda Bir, ? 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda Bir, olmak üzere toplamda 21 prim teşvik, destek ve indirim uygulaması bulunmaktadır. e-sgk işveren menüsünden bu işçi için teşvik sorgulaması yapınız yeşil olan teşviklerden seçim yapabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.