Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.01.2021 13:31 (Üye) Soru : Sorum. Karar Defteri ile Genel Kurul Toplantı Defteri beraber kullanılabilirmi, Aldığım Ltd.Şti. Firması 2013 Yılında Karar Defterini kullanılacak yaprakları olmasına rağmen kullanmayı bırakacarak Genel Kurul Toplantı Defterine (Sermaye Artış Hisse Devri Adres Nakli Vb. Kararlar Alarak Kullanmıştır.) sorum. Ltd.Şti. Karar Defteri Sayfası Varsa kullanılabilir deniyor. Bitince Ne tastik edilecek Bu Firma Genel Kurul Karar Defteri Yapmış ve Kullanmış ben Bu Durumda sizce kalan Karar Defterinini Yapraklarınımı Bitireyim. Yoksa Ltd.Şti. Genel Kurul Defterin. Ara ve diğer tastik yapmadan Kullanmaya devam edeyim mi Firma Ltd.

Cevap : karar defteri ifadesi TTK dan çıkarılmış olup genel kurul müzakere defteri şeklinde olmuştur, genel kurul müzakere defteri ile işlem yapmanız doğru olur kanaatindeyim. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.