Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.01.2021 09:23 (Üye) Soru : Merhaba,2002 yılında 2 ortaklı ltd.sti. tüm aktif ve pasifiyle devir edilmiş ve müdür olan ortak müdürlükten de istifa etmiş. Hem devir hemde mudurlükten istifa 2002 yılında sicil gazetesinde tescil edilmiştir.2021 yılında ortaklardan birtanesi ihracatla ilgili iade işleminde devir etmiş olduğu şirketin devir tarihinden önceki döneme ait vergi borcunuz var demişler. Gib sorgusunda ve e devlette gözükmeyen borcu ile ilgili zamanaşımı ve devir işlemi ile ilgili sorumluluğu nedir? Borcu ödemesi gerekir mi?

Cevap : GİB interaktif VD sisteminde şirket ortağı veya müdürünün borcu gözükmez.Borç için Şirketin bağlı olduğu VD ile görüşünüz. Zaman aşımı konusunda nasıl bir işle olduğunu yine VD den öğrenebilirsiniz (VD 1 TL sembolik ödeme yapar, zamanaşımını durdurur veya ilanen tebligat yapar)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.