Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.01.2021 11:32 (Üye) Soru : merhaba, uluslararası taşımacılık işi yapıyoruz.Araçımızı yine aynı işi yapan bir firmaya kiraladık kira sözleşmemiz var ancak noter onayı yok.Kiralayan firma bu araçları L1 BELGESİNE kayıt yaptırarak taşıma işini yapıyor.Kira faturası düzenlendi. sorun trafik denetiminde aracımızı kiralayan firma sürücüsüne trafik cezası kesilmiş aynı zamanda bu sürücülerin isimlerini trafik denetleme müd.sgk ya göndermiş SGK sistem taraması yaparak ruhsatı bizim firmaya ait olmasından dolayı bizim firma adına sorgulama yapıyor ve bu sürücünün sigortasız çalıştırdığımızı varsayarak teşviklerimizi iptal edip idari para cezası kesmiştir. sürücü kendi firmasında sigortalı ve hiç boşluğu yok .sgk ya i cezsının iptali için itiraz edeceğiz önerinizi paylaşmanızı rica ederiz.

Cevap : Soru kısmında anlattığınız verileri içeren itiraz dilekçesi düzenlemeniz ve bunu sgk ya bildirmeniz gerekmektedir. Öncelikle sürücünün sigortalı bulunduğu işyerine ait bilgiler sirücünün sigorta bilgileri cezanın kesildiği aya ait aphb hizmet listesi kira anlaşması ekine konulup itiraz dilekçesi oluşturulması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.