Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.01.2021 11:42 (Üye) Soru : Üstadım Kolay Gelsin. Öncelikle pandemi döneminde bizleri yalnız bırakmadığınız için odamıza ve sizlere teşekkür ederim. Üstadım, Aralık Ayında Şube işyeri açılışı yaptık 2 tane işçi aldık. işçilerimiz aynı ay içerisinde aralık ayı içerisinde istifa ettiler. çıkışları yapıldı. Üstadım sorum, 2 işçimizde sgk işveren sisteminde Teşvik sorguladığımda ikisi de 27256 / 4447/GEÇİCİ 28.MADDE (İLAVE İSTİHDAM) teşvik maddesinden faydalanıyor. ancak işçiyi teşvik süreleri dolduktan sonra, teşvik süresi kadar çalıştırma koşulu olduğu için bu işçiler istifa ettikleri için, Şubede başka çalışan işçimiz kalmadığı için yine de bu teşvikten faydalanabilir miyiz. ilginiz için Teşekkür ederim.

Cevap : İstifa ile çıkışta işverenin toplam sürelerde çalışma dışında bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. yeni çalışacak işçileriniz için e-devlet işveren sistemi teşvik tanımlamadan sorgulama yaparak teşvikten yararlanabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.