Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.01.2021 11:52 (Üye) Soru : KARTON ALIŞ VERİŞ ÇANTA imalatı yapıyoruz ama üzerinde şirketimizin logosu veya ismi yazmıyor, müşterimizin istediği logo yada isim yazıyor. Biz imalatçı olarak ürettiğimiz karton çantayı önce naylon ambalaj sonra karton koli içine 50 şerli koyup satışını yapıyoruz. Bizim GEKAP Beyanı vermemiz gerekliyormu gerekiyorsa imalatını yaptığımız karton çantaya değil içine koyduğumuz naylonu 1.ambalaj sonra naylonla birlikte 50 şerli içine koyduğumuz karton kolileri de 2.ambalaj olarak bildirmemiz yeterli diye anladım.tedarikçi kendi logosuyla üreten diyor biz kendi logomuzla üretmiyoruz.orda kafa karşıklığı oldu.klavuzda bu gibi şeylerle ilgili bigi bulamadım.

Cevap : Ambalaj malzemesi olarak kullandığınız naylon torba ve kutu, koli için beyanname vereceksiniz.Bizim bilgilerimiz de tebliği ve kılavuz ile sınırlıdır. Detay bilgi için Çevre ve şehircilik il Md den bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.