Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.01.2021 12:11 (Üye) Soru : Soru: KÇÖ başvurusu yapılan bir işçi; dışarıdan başka bir ltd'nin % 13 (3-4 çalışanı olan; zararda olan bir ltd...) hissedarı imiş. KÇÖ çıkarsa İŞKUR sonradan bu parayı yasal faiziyle geri ister mi? teşekkürler Cevap:Sayın, 4b kapsamında olan bu kişi kçö alır ancak 4b sigortasıda devreye girer. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi YUKARIDA CEVAPLAMIŞ OLDUĞUNUZ SORUYA İSTİNADEN... ŞİŞLİ SGM BAĞKUR SERVİS ŞEFİ 6, 7, VE 17 KOD HARİÇ BAĞKUR'U AKTİVE ETMİYORUZ DEDİ. BEN DE BU BİLGİYE DAYANARAK BAŞVURUYU SÜRDÜRME KARARI ALDIM. SORUMLULUK BENDE OLMAK KAYDIYLA SİZİN GÖRÜŞÜNÜZ NEDİR? ÇOK TEŞEKKÜRLER...

Cevap : İşkur KÇÖ bedelini faiziyle geri istemez. SGM kçö yü kesinti kabul etmeyeceğini belirtmiş şu halde başvurunuzu yapmanızda bir yasal sıkıntı görünmemektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.