Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2021 13:30 (Üye) Soru : Merhaba . A.Ş olan bir firmamızda yönetim kurulu üyeleri 1 yıllığına seçilmiştir. Aynı yönetim kurulu üyeleri 3 yıllığınada TEMSİL VE İLZAMADA yetkli Kılınmışlardır. Yönetim kurulu süresi dolmuş ancak Teslim ve ilzam süreleri henüz dolmamıştır. Firma yönetim kurulu seçimi için olağan üstü toplantıda karar aldığında temsil ve ilzam süresi henüz devam ettiğinden sadece yönetim kurulu seçiminin tescil zorunluluğu varmıdır. TEŞEKÜLER .

Cevap : Yönetim kurulu kaç yıl için seçilmiş ise temsil yetkisi de en fazla bu süre kadar verilebilir, ancak görev bölümü kanun gereği bir yıl için yapılabilir, bu durumda da genel kurul kararı ile seçim yapılmasına gerekli olmayacaktır. her yıl yapılaması gereken görev bölümü tescile tabi olmamakla birlikte alınacak YK kararınız tescile verilebilir. iyi çalışmalar,
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.