Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.01.2021 09:45 (Üye) Soru : Sayın danışman, daha önce tam tasdik sözleşmesi olması sebebiyle ayrı bir şifre alarak 1003B beyannamesi veren bir mükellef yeni dönemde SMMM ile sözleşme yaparsa ve beyannameleri SMMM gönderirse 1003B için alınan şifrelerin iptal edilmesi ve vergi dairesine bildirim yapılması gerekir mi?

Cevap : 1003B formatını ŞİRKET ADINA ŞİFRE almış olan mükellefler kullanır. Bu mükellefler SADECE ÜCRET DEN kesilen vergileri ve SGK bildirgesindeki bilgiler beyan eder . Diğer vergi kesintilerini ise 1003A formatındaki beyannameyi veririler 1003A da ücret ile ilgili bilgiler yeniden girilmez. 1003B kodlu beyannamenin YMM tam tasdiki veya SMMM sözleşmesi ile ilgisi yoktur. Müşteri kullanmak istiyor ise devam edilir veya kapatılır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.