Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2021 12:47 (Üye) Soru : Merhaba Üstadım, LTD. Şirketlerinde Müdürler Kurulu karar defterini tutulmasının zorunlu olmadığı, Bu defterde alınacak kararların, Genel Kurul Toplantı ve Müzakere defterine alınabileceği Odamızın da görüşüdür. Yeni kurulan LTD.ler için Ticaret odası Müdüğrler kurulu karar defterlerini de bize teslim etmektedir. Sorum şudur; zorunlu olmadığı için hiç kullanmayacağım müdürler kurulu defterini Ocak ayı sonuna kadar ara tasdik yaptırmasam sorun yaşarmıyım. Teşekkür ederim.

Cevap : Müdürler kurulu Defterinin kullanımı kanunda yer almış olmasına rağmen kullanımında zorlayıcılık bulunmamaktadır, ancak tasdik konusunda bilgi sahibi değilim, defterlerin tasdikleri hakkında web sayfamızda bilgilendirme bulunmakta olup, noterinizden de bilgi alabilirsiniz. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.