Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.01.2021 15:16 (Üye) Soru : Merhaba, mükellefimiz 2020 Mart döneminde kçö başvurdu. Haziran ayından itibaren kçö sonlandırdı faaliyetine devam etti ve 4 personel daha aldı. Aralık ayında faliyeti durdu kçö alan kişiler yararlanmaya devam etti.2021 Ocak itibariyle nakdi ücret desteği girişi olan ve haziran ayında personel girişi olan 2 personel için kçö yeni başvuru oluşturuldu. Yeni kçö başvurusunda yeni personeller den kçö hak eden olmadı. Bordro düzenlerken ilk 7 günlük süreyi Ocak başı uygulayacak mıyım ? Nakdi ücret desteği de giremiyorum 17.04.2020 den önce girişi olmadıkları için. Haziran ayında işe giren personelden 2 si emekli olanlar için 7 günlük süre uygulayacak mıyım uygulayacağım süre Ocak 2021 başı mı yoksa tekrar Kısa çalışma ödeneğinin başladığı 21.12.2020 tarihi mi ? Teşekkür ederim.

Cevap : Yeni personeller için ilk yedigün zorlayıcı neden olarak uygulanmalıdır.Bu süre KÇÖ nün başladığı günlerin ilk 7 günüdür.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.