Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.01.2021 10:05 (Üye) Soru : Kurulacak anonim şirkette iki ortak var her ikisi de yönetim kurulunda olacak (başkan ve b.yardımcısı olarak) . Her ikisi de yetkili olacaklar. (müştereken birlikte) Sorum : 1-görev dağılımı mersiste bir yıl yazıyor.Bu kısmı hiç doldurmasam olur mu? zaten 3 yıl ve müşterek yetki veriyoruz başka bir ortak da yok. 2-Kuruluş ile birlikte yönetim kurulu başkanına huzur hakkı ödenmesi kararını nasıl ve yazabilirim.

Cevap : TTK da amir hüküm gereği görev bölümü her yıl yapılmasına yer verilmiştir, süre ve yetki en fazla üç yıl olsa da görev dağılımı bir yıl için yapılması gerekmektedir. huzur hakkı ilgili madde içinde yer verilebilir ancak bu husus sözleşmede yazılması halinde tadili edilinceye kadar bu hali ile devam eder. kuruluştan sonra olağanüstü genel kurul yapılarak bu rakam belirlenebilir tescile tabi bir konuda değil. iyi çalışmalr.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.