Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.01.2021 12:45 (Üye) Soru : MERHABA ÜSTADIM.ÖNCELİKLE YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. DEFTER BEYAN MÜKELLEFİM İLE İLGİLİ MUHTASAR 3 AYLIK VERİLİYORDU.12 AYDA İŞÇİ GİRİŞİ YAPILDI. MUHTASAR BEYANNAME VERİLMESİ İLE İLGİLİ NASIL YAPABİLİRİM. 10 VE 11 AYI 3 AYLIK OLARAK VERİP SONRA GÖNDERİM ŞEKLİNİ AYLIĞA ÇEVİRİP 12 AYI DA AYLIK OLARAKMI VERMEM GEREKİR..TEŞEKKÜR EDERİM İYİ ÇALIŞMALAR

Cevap : Normal olarak 1 ve daha fazla çalışanı olanlar Vergi ve sgk kesintilerini içeren MUHSGK aylık vereceklerdir. İSTENİR İSE (TERCİH MÜKELLEFE AİT) Vergi kesintilerini yine MUHSGK ile 3 ayda bir verilebilir. (Çalışan sayısı 1-10 Olanlar için) Sadece SGK kesintilerini MUHSGK Birleştirilmiş muhtasar beyanname,ile aylık olarak verilecektir..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.