Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2021 11:17 (Üye) Soru : 2 işçi sgk lı olarak 1 aralık ta işe başlamıstır 27256 sayılı kanundan faydalanmaktayız. sgk tahakkukunu yaptıgımızda tam olarak ücret cıkmıstır emanette gösterilecektir diyor bunun için sgk ya dilekce mi vermemiz gerekiyor ne gibi işlem yapmamız gerekir emanettede gözükmüyor su anda ilgili ücret destegi teşekkürler

Cevap : 01/12/2020 ila 4857 sayılı Kanunun geçici 10’uncu maddesinde yer alan fesih yapılamayacak sürenin son günü arasında (son gün dahil) işe alınan sigortalıların 27256 kanun numarası seçilmek suretiyle düzenlenmiş olan aylık prim ve hizmet belgesinde/muhtasar ve prim hizmet beyannamesinde kayıtlı prim ödeme gün sayısının, günlük 44,15 TL ile çarpımı sonucu bulunan tutar kadar ilave istihdam desteği verilecektir. İlave İstihdam prim desteğinden yararlanılan ayda aynı sigortalı için 5510 sayılı Kanun ve diğer kanunlarda yer alan prim teşvik, destek ve indirimlerinden yararlanılamayacaktır. Bağlı bulunduğunuz sgm den dilekçe ile bilgi talebinde bulununuz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.