Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2021 13:00 (Üye) Soru : Merhabalar 2020/12 ay birleştilirlişmiş muhtasar beyannamesini verirken sgk kısmını unutmuşum.Yeniden vermek istediğimde beyanname hata veriyor düzeltme beyanını nasıl vermeliyim.Teşekkür ederim.

Cevap : Kanuni süresi içerisinde istenilen sayıda düzeltme beyannamesi verilebilir. Kanuni süresi içindeki düzeltme beyannameleri için damga vergisi tahakkuk etmez. Düzeltme beyannamelerinde, prim ve hizmet bilgilerine ilişkin tüm tahakkukların hatasız olması gerekmektedir. hiçbir bilgi olmadığı için iptal ve ekle işleminizi yapabilirsiniz. Bu bilgiler için tablo üzerinde yer alan “Bu döneme ilişkin önceki beyannamemde / beyannamelerimde beyan ettiğim sigortalı çalışan bilgilerinin, aşağıdaki tabloda yapmış olduğum değişiklik ve eklemeler dışında aynı olduğunu beyan ederim.” kutucuğunun işaretlenmesi yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.