Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2021 10:07 (Üye) Soru : Merhaba Danışman,2 mükellefimin muhasebe borçlarını ödemeleleri ve telefon ilede ulaşsamda çözüm geitrmediklerinden dolayı 31.12.2020 tarihi itibari ile Haksız Rekabet Hizmet Sözleşmelerini ve E-Beyan ar.ve sor.sözleşmelerinide iptal ettim. Benim burda herhangi bir sorumluluğum varmıdır. Kendilerine söz ile bildirmiş bulunmaktayım. Kendileri gelip evraklarını da almamaktadırlar.Bir tanesi LTD.Şti. diğeri Şahıs Defter beyan mükellefidir. Kendim Noterden İhtarname çekmek istememekteyim.Bu durumda yeni yılda hiç bir işleri ile ilgilenmeyeceğimden herhangi benim adıma bir sorun olurmu. Ücretler içinde mahkemeye başvurmak istemiyorum. Saygılarımla

Cevap : Mükellefinizle bir sözleşme ye dayalı hizmetinizi sonlandırmak istiyorsunuz, mali kayıtların tutulması, bildirimleri ile hizmetlerinizin durdurulması hakkında TTK bakımından bir işlem olmadığı, haricen de bilgi sahibi olmadığımdan ötürü yanıt veremiyorum, iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.