Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.01.2021 13:29 (Üye) Soru : Merhaba, Logo kullanan mükellef banka teminat mektubunu müşteriye fatura edecek. Fakat Logo 350'den sonra seçenek vermiyor. Bu istisna türü ise 351 olarak geçiyor. Acaba bu fatura nasıl kesilir? 350 ve açıklama mı yapmak lazım, elle kesilbilir mi? bu mücbir sebep sayılır mı? E fatura kullanıcısı kendisi. Ne yapmamız gerekir? çok teşekküler

Cevap : Özel muhasebe programlarının işleyişini ve kodunu biz bilemeyiz. Programcı ile görüşünüz. .Düzenlenecek faturalar ; alıcı vergi mükellefi ise 5.000 TL ye kadar Kağıt veya e-arşiv 5.000 TL nin üstünde ise e-arşiv fatura düzenlenir. e-fatura mükellefleri; alıcı e-fatura mükellefi ise Fatura; e- fatura şeklinde düzenlenir. Aksi durum da e-arşiv fatura düzenlenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.