Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.01.2021 14:56 (Üye) Soru : Merhaba, normalde gekap mükellefi olmayan bir mükellefim 2020 kasım ayında bir firmadan palet almış ve ürünlerini bu palet ile markete satmış. Bu durumda gekap beyan edip ödemek gerekir mi ? Gerekirse bundan sonraki aylar için sürekli boş beyan vermek mi gerekir yoksa interaktif vergi dairesinden mükellefiyeti kapatmak mı gerekir? Bir diğer sorum da gekap mükellefi olan bir mükellefim aynı zamanda tamir bakım hizmeti vermekte olup servise gelen elektronik ve elektrikli ev aletlerini tamir edip gerektiğinde parça değişimi yapmaktadır. Bu durumda değişim yaptığı parçalardan listede olanlar için gekap ödemeli midir? Bu yedek parçalar önceki yıllarda ithal edilmiş yedek parçalardır. Bazen de yurtiçinden alınmaktadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim..

Cevap : Gekap beyannamesi verilecek daha sonra mükellefiyet sonlandırılabilir.Mükellefiyet sonlandırılan kadar boş beyanname verilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.